HABERLER / DUYURULAR
Güncel Haberler

YENİ YILI KARDEŞLERİMİZLE KARŞILADIK

Belediye Başkanımız Av. Abdullah HACI Özel Kardeşlerimizin katılımlarıyla gerçekleşen Yeni Yıl Balosuna katıldı. Başkan Hacı yaptığı konuşmasında "ÇOK DEĞERLİ ENGELLİ KARDEŞLERİM VE SEVGİLİ AİLELERİ, DEĞERLİ BASIN, SİZLERLE BİRLİKTE OLMAK BÜYÜK MUTLULUK, YENİ YILI SİZLERLE KUTLAMAK BİR AYRICALIK, YENİ YILINIZI EN İÇTEN DUYGULARIMLA KUTLUYOR, SİZLERİ KUCAKLIYORUM.
-BİZİM İÇİN ÇOK ÖZEL YERİ OLAN ENGELLİ KARDEŞLERİM İÇİN İFADE ETMEK İSTERİM Kİ, MESELE ENGELLİ OLMAK DEĞİL, YÜREĞİNE ENGELLER KOYMAMAKTIR.
-MERHAMETİ, SEVGİYİ VE HOŞGÖRÜYÜ PAYLAŞTIK; SİZLERLE BİRLİKTE GÜZEL HİKÂYELER YAZDIK,
-İŞTE BU ÜÇLÜ BÜTÜN ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIR… BU SOFRADA BULUNAN HEPİNİZLE ÇOK SICAK VE SAMİMİ BİR İLETİŞİM İÇERSİNDEYİZ. BU SEVGİ VE SAYGIMIZ KARŞILIKLI…
-BURAYA, BU SOSYAL BARIŞA, BU DOSTLUĞA, BİRBİRİMİZİ ANLAYARAK BİRBİRİMİZE HAK VEREREK ULAŞTIK.
-ÇOK UZATMAYACAĞIM,  BU AKŞAM ÖZEL KARDEŞLERİMİZİN KATILIMIYLA HEM MUTLU HEM DUYGUSAL BİR YENİ YIL KUTLAMASI PAYLAŞIYORUZ. ÇOK DEĞERLİ MİSAFİRLERİM, ASIL OLAN NE BİLİYORMUSUNUZ? KALBİNİZ GÜZEL, KALBİNİZ.
-21 NCİ YÜZYIL VE SON GÜNLERİNİ YAŞADIĞIMIZ 2022 YILI, DÜNYA UYGARLIĞININ GELDİĞİ SEVİYE GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA İNSANLIK PEK BAŞARILI OLAMAMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR. BÖLGEMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE DÜNYA GENELİNDE, EKONOMİK VE SİYASİ ÇALKANTILAR, KÜRESEL BİR EKONOMİK KRİZ, YAKIN ZAMANDA YAŞADIĞIMIZ PANDEMİ, ETNİK VE MEZHEP ÇATIŞMALARI, SAVAŞLAR; İKLİM DEİĞİŞİKLİĞİ VE MİLYONLARCA İNSANIN YAŞADIKLARI TOPRAKLARDAN GÖÇE ZORLANMALARI, NE KADAR ÜZÜCÜ VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR TABLO. UMUDUMUZ BU ÇATIŞMA VE SIKINTILARIN YENİ YILDA SONA ERMESİDİR.
- ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ….GERÇİ GÜNLER AYLARI, AYLAR YILLARI KOVALIYOR. VE BİZ UZUN YILLARDIR HEP ZOR GÜNLER DİYEREK YOLA DEVAM EDİYORUZ. NASIL AYAKTA KALDIK, ŞAŞIRIYORUM.
-HER TÜRLÜ EŞİTSİZLİĞİN SONA ERDİĞİ, ENGELLİ YURTTAŞLARIMIZ İÇİN HAYATIN DAHA KOLAY OLDUĞU BİR YAŞAM PRATİĞİNİ KURMAK, HEPİMİZİN ORTAK GÖREVİDİR. EMPATİ VE DAYANIŞMA İLE BUNU BAŞARABİLİRİZ. TÜM YURTTAŞLARIMIZIN DOĞUŞTAN SAHİP OLDUKLARI HAKLARI ÖZGÜRCE KULLANABİLMELERİ VE HİÇBİR AYRIM GÖZETMEKSİZİN ÜLKEMİZİN İMKÂNLARINDAN EŞİT ŞEKİLDE YARARLANABİLMELERİ EN BÜYÜK DİLEĞİMİZDİR.
-VE HEPİMİZ BİR GÜN ENGELLİ BİR İNSAN OLABİLİRİZ. BUNUN BİLİNCİNDE YAŞAMALIYIZ.
- BELEDİYE BAŞKANINIZ OLARAK BENİ TANIYORSUNUZ; DÜZENLİ ARALIKLARLA BİRLİKTE OLUYORUZ. SİYASİ HAYATIMIN HER DÖNEMİNDE TOPLUMUN SORUNLARI İLE SİYASETİN DİLİNİ YAKINLAŞTIRMA ÇABASI İÇİNDE BULUNDUM.  SİZLERLE SICAK VE SAMİMİ BİR İLİŞKİ İÇİNDE OLMAYA ÖNEM VERDİM.   
-HALKI GÜVEN VERİCİ VE AYDINLIK BİR POLİTİKAYA ORTAK EDEMEDİĞİMİZDE, ONDAKİ GÜCÜ HAREKETE GEÇİRİP COŞTURMADA GÜÇSÜZ KALACAĞIMIZ AÇIKTIR.     BABAESKİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN TERCİHİ HİZMETTE SİZE ÖNCELİK VERİLMESİDİR.
 -ENGELLİ VEYA ENGELSİZ TÜM YURTTAŞLARIMIZIN TOPLUMSAL YAŞAMDA ETKİN BİR ŞEKİLDE YER ALABİLMESİ, FIRSAT EŞİTLİĞİNDEN YARARLANMASI VE HİÇBİR AYRIMCILIĞA UĞRAMADAN HAKLARININ KORUNMASI GELECEĞE GÜVENLE BAKMAMIZIN TEMEL ŞARTIDIR. ASLINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ BU ETKİNLİK BİR KUTLAMA DEĞİL, SİZLERİN YANINIZDA OLDUĞUMUZUN İFADESİDİR.
-2023, 2022 YILININ UMUT DOLU DEVAMIDIR. SON DERECE KUVVETLİ BİR GÜÇ VAR, ADI GAZİ MUSATAFA KEMAL ATATÜRK VE ONUN BİZE EMANETİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ… TÜRKİYE’NİN YENİ HEDEFLERE VE BU HEDEFLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN SİZLERE DE İHTİYACI VAR…
- KATILDIĞINIZ İÇİN, BİZE DEĞER KATTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM, YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN, HEPİNİZE SEVDİKLERİNİZLE SAĞLIKLI VE MUTLU NİCE YILLAR DİLİYOR, SAYGILARIMI SUNUYORUM. AYRICA BU AKŞAM BİZLERE DESTEK VEREN RUMELİ TÜRKÜLERİMİZİN SEVİLEN SESİ SAYIN CÜNEYT ŞENTÜRK''EDE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM" Diye sözlerine son verdi.