Haberler / Duyurular Güncel Haberler  CAN DOSTLAR GÜVENDE
Belediyemiz tarafından yaptırılan Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi Rehabilitasyon Merkezimizin açılışı Kırklareli Vali Yardımcımız Yusuf Güler,İlçemiz Kaymakamı Levent şenol Elmacıoğlu,Belediye Başkanımız Av.Abdullah Hacı,Protokol Mensupları,Hayvansever Dernekleri Temsilcileri,Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri,Köy ve Mahalle Muhtarları ve Halkımızın katılımı ile hizmete girdi.Belediye Başkanımız Av.Abdullah Hacı yaptığı açılış konuşmasında;
"-BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZIN, TAMAMEN KENDİ MADDİ VE PERSONEL İMKANLARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BU MERKEZİ, İHTİYACI OLAN CANLILARIMIZIN HİZMETİNE SUNMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYMAKTAYIM.
-REHABİLİTASYON MERKEZİMİZİN ANA GÖREVİ, 5199 SAYILI HAYVANLARI KORUMA KANUNU’ NDA BELİRTİLDİĞİ ŞEKLİYLE, “SAHİPSİZ HAYVANLARIN TEDAVİ VE PARAZİT MÜCADELESİNİN YAPILMASINI, AŞILANMASINI, KISIRLAŞTIRILMASINI VE DİJİTAL KİMLİKLENDİRME YÖNTEMLERİYLE İŞARETLENMESİNİ”KAPSAMAKTADIR.
-SAHİPSİZ HAYVANLARIMIZ, HERHANGİ BİR CİNS AYRIMI YAPMADAN, SAĞLIK PROBLEMLERİ OLANLARI, YETERSİZ BESLENMİŞ VE ZAYIF DÜŞMÜŞLERİ TEDAVİ EDİP, BESLENME VE BAKIMLARINI MÜTEAKİP, İHTİYACI OLANLAR DA KISIRLAŞTIRILIP, KÜPELERİ VE CİPLERİ TAKILMAK SURETİYLE TEKRAR ALINDIKLARI YAŞAM ORTAMINA BIRAKILACAKTIR.
-YAŞLI VE BAKIMA MUHTAÇ OLANLAR İSE MERKEZİMİZ BÜNYESİNDE YAŞAMLARINI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEKLERDİR.
-BİR DEFA OLSUN SEVGİ GÖSTERDİĞİNİZDE, SİZİ ASLA UNUTMAYAN BU CANLILARIN BİZİMLE EŞİT YAŞAM HAKKINA SAHİP OLDUKLARINI VE DÜNYAYI ONLARLA PAYLAŞTIĞIMIZ I ASLA UNUTMAYACAĞIZ.
-İNSANİ VE VİCDANİ DEĞERLENDİRMELERİMİZDE HANGİ SEBEPLERDEN İNSANLARIN EŞİTLİĞİNDEN BAHSEDEBİLİYORSAK,  BU SEBEPLER HAYVANLARIN DA EŞİT DEĞERLENDİRMELERİNİ DOĞURMAKTADIR.
-SAHİPSİZ HAYVANLARIN HAKLARININ KORUNMASI, YAŞAMLARININ DEVAM ETTİRİLEBİLMESİ, SADECE KURALLAR VE KURUMLARIN İMKANLARIYLA MÜMKÜN DEĞİLDİR.  TOPLUMUN GENELİNİN DUYARLILIĞINA İHTİYACIMIZ VARDIR.
-MAALESEF, BİZ HÂLÂ TOPLUMUN ÖNEMLİ BİR KESİMİNİ KEDİLERİN VE KÖPEKLERİN YAŞAM HAKKI KONUSUNDA İKNA EDEMEMİŞ DURUMDAYIZ. O YÜZDEN DURMA VE UMUTSUZLUĞA KAPILMA LÜKSÜMÜZ YOK. İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ ORTAMDA, BİZ NEREDE, HANGİ KONUDA NE HİSSEDİYORSAK HAYVANLAR BİR YERLERDE DAHA BETERİNİ YAŞIYOR.
-ELBETTE, TABİATTA ACIMASIZDIR, AMA YERYÜZÜNDE ZALİMLİK SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA HİÇBİR ŞEY VE HİÇBİR CANLI İNSANOĞLU İLE YARIŞAMAZDI; TABİAT BİLE… BU NEDENLE KENDİ DIŞIMIZDAKİ HAYVANLARIN YAŞAMINA OLSUN, DOĞANIN İŞLEYİŞİNE OLSUN SAYGILI DAVRANMANIN ZAMANI GELDİ GEÇİYOR.
-İNSAN YAŞAMINI ÜSTÜN GÖREN GENEL BİR TOPLUM ALGISI VAR. İNSANIN İYİLİĞİ İÇİN HAYVANIN ÖLÜMÜNÜ NORMAL VE DOĞRU KABUL EDEN BİR TOPLUM ALGISI… BUNU KIRMAK DA KOLAY DEĞİL. DOĞDUĞUMUZ ANDAN İTİBAREN HEM AİLE İÇİNDE HEM DE KARIŞTIĞIMIZ HER TOPLUMSAL ORTAMDA BU DAYATILIYOR. BU DOĞRULARI YIKIP GEÇMEK KOLAY OLMUYOR. AMA BİRLİKTE KONU ÜZERİNDE EĞİTİM SEVİYEMİZİ YÜKSELTEREK BAŞARACAĞIZ.
-ÇOK DEĞERLİ KATILIMCILAR, YAŞAMIMIZDA HER TERCİH BİR VAZGEÇİŞTİR.  BİZLER DE SOKAK HAYVANLARIYLA İLGİLİ BU GÜNKÜ TERCİHİMİZLE ESKİ BAKIŞ AÇIMIZDAN VAZGEÇİYORUZ.
-ONLARA AYIRACAĞIMIZ BİR DAKİKALIK ZAMAN HAYATIMIZDAN ÇOK FAZLA ŞEY EKSİLTMEZ; BOŞA GEÇİRDİĞİMİZ ZAMANLAR DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE!..
- “HAYVANLARI KORUMA KANUNU” VE DEVAMINDA ÇIKARILAN YÖNETMELİKLER İLE GÖREV ALAN KURUMLAR, GÖNÜLLÜ KURULUŞLARLA İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE, HAYVANSEVERLERİN DERNEKLERİNİN ÇABALARI ELBETTE İYİ NİYETLİ AMA YETERLİ DEĞİLDİR. AZ ÖNCE DE İFADE ETTİĞİM GİBİ BÜTÜN VATADAŞLARIMIZIN BU KONUDA DUYARLI OLMASINA İHTİYAÇ VARDIR.
-ANCAK BÜTÜN YETERSİZLİKLERE RAĞMEN, TABİ Kİ HAYVANLAR İÇİN ARAYIŞLARIMIZ  DEVAM EDİYOR, EDECEK; ÇÜNKÜ HAYVANLARIN BİZLERDEN BAŞKA KİMSESİ YOK. BİR İYİMSERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR.
-SAYIN VALİM, BARINAĞIMIZI ÇEVRE DÜZENLEMESİNDEN, ENERJİ NAKİL HATTINA, ARACINDAN BİNASINA, 2.223.117, 00  (İKİ MİLYON İKİYÜZ YİRMİ ÜÇ BİN YÜZ ON YEDİ) TÜRK LİRASI HACANARAK TAMAMEN BELEDİYE BÜTÇESİNDEN,  PERSONELİMİZİN İŞGÜCÜYLE İNŞA EDİLMİŞTİR. MESAİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM.
-DİĞER KAMU KURUM VE SİVİL TOPLUMUN DA DESTEĞİYLE BARINAĞIMIZI EN İDEAL ŞEKİLDE BU CANLILARIMIZIN HİZMETİNDE TUTABİLECEĞİZ.
-HEPİNİZE KATILIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYOR, SAYGILARIMI SUNUYORUM."Dedi. 

 MENÜ

E-Hizmetler
  Başkan
  Kurumsal
  Babaeski
  Haberler-Duyurular
  Projeler
  İletişim
  E-Borç Sorgulama
  İmar Durumu
  Kent Bilgi Sistemi
  Hizmet Masası
  Bilgi Edinme
  Kan Bankası
  Ücrete Tabi İşler
Babaeski Belediye Başkanlığı Fatih Caddesi Babaeski / KIRKLARELİ
TELEFON     0 (288) 512 12 36
FAX             0 (288) 512 41 20
E-POSTA     info@babaeski-bld.gov.tr
   TR21-11-KÖA-1-19 Sözleşme No'lu İnteraktif Belediye Hizmetleri Projemiz Trakya Kalkınma Ajansı tarafından
 finanse edilmektedir.