Haberler / Duyurular Güncel Haberler  KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA İFTAR YEMEĞİ
Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz kamu kurum ve kuruluşlarına iftar yemeğimiz  16 Haziran 2016 Perşembe günü Tansa Kır Bahçesinde yapıldı.
İftara; Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Güngör Gündoğdu,İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip,Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı,Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları ile azaları, Basın Mensupları, Şehit Aileleri, Gaziler  ve Aileleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, STK’lar ve Babaeskili  hemşehrilerimiz katıldı.
Belediye Başkanımız Av.Abdullah Hacı yaptığı konuşmasında; “Toplumsal huzurun, sevginin, yardımlaşmanın derin anlamını en üst derecede hissettiğimiz Ramazan ayınızı kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.Mütevazi sofralarınızda bol ve bereketli, saadet dolu iftarlar dilerim.Müslüman Dünyasının yüzyıllardır inançla taşıdığı, bugünlere sürüklediği bu manevi mirasın büyüklüğünün ve saygınlığının emanetçisiyiz.Siyasi düşüncenizi bir kenara bırakarak bu duygularla buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim.
Son yıllarda ülkemizi kanser gibi saran terör olaylarını nefretle kınıyorum.Toplumumuzu kedere boğan, ulusal birliğimize, geleceğimize tehdit bu kalkışmanın, elele, gözgöze geleceğe umutla yürüyerek üstesinden geleceğiz.Bu uğurda şehit olan Asker,Polis ve Devlet Görevlilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.İnsanoğlunun yaşamında, akıl ve bilgi birlikte olduğuna göre, bizler birgün nefreti,karmaşayı ve terörü geride bırakmayı başaracağız.
İnsan değerlidir.İnsanın mutlu,çağdaş ve refah içerisinde yaşaması önemlidir.Bizler barışı savunuyoruz.İnsanlığı,sevgiyi ve toplumun ulaşmasını arzuladığımız refahı savunuyoruz.Haklı olduğumuz için kazanacağız.
Belediye Başkanlığına siyaset yoluyla geliyorsunuz.Malesef siyaset göründüğünden çok farklı, estetik ve trajik boyutları olan , gücün akıl dairesinde yönetimi ile ilgili boyutları olan uzun ve yorucu bir yolculuktur.Bu yolculukta ve bu mücadelede, kazananın anlatacak güzel bir hikayesi; kaybedenin de anlatacak acıklı bir mazereti vardır.Bizde acıklı mazeretimizi anlatıncaya kadar görevimize devam edeceğiz.
Burada sizlere  anlattıklarıma yürekten inanıyorum. Bir hayalden değil gerçeklerden ve gerçekleştirdiklerimizden bahsediyorum.Bu şehirde yaşayanlar bizi 50 yıl sonra sadece hizmetlerimizle anacak.Bizlerde 50 yıl sonra hizmetlerimizle anılırsak  görevimizi başarı ile yapmışız demektir.Ne mutlu bize….
Bu mübarek Ramazan Ayı’nda birbirimizin ellerini tutarak, gözlerimiz  gözlerimizde, yeni bir gelecek kurmayı hayal edebiliriz.
Bu duygu ve düşüncelerle; , ramazan aylarımızı, hep birlikte sonsuza dek,  sosyal barışın sağlandığı,huzurlu ,mutlu, sıcak ve güven içerisinde geçirebilmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyor, hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. 

 MENÜ

E-Hizmetler
  Başkan
  Kurumsal
  Babaeski
  Haberler-Duyurular
  Projeler
  İletişim
  E-Borç Sorgulama
  İmar Durumu
  Kent Bilgi Sistemi
  Hizmet Masası
  Bilgi Edinme
  Kan Bankası
  Ücrete Tabi İşler
Babaeski Belediye Başkanlığı Fatih Caddesi Babaeski / KIRKLARELİ
TELEFON     0 (288) 512 12 36
FAX             0 (288) 512 41 20
E-POSTA     info@babaeski-bld.gov.tr
   TR21-11-KÖA-1-19 Sözleşme No'lu İnteraktif Belediye Hizmetleri Projemiz Trakya Kalkınma Ajansı tarafından
 finanse edilmektedir.